O targach

Fensterbau Frontale to jedna z najważniejszych i największych imprez branżowych na świecie. To właśnie na te targi co dwa lata firmy przygotowują najwięcej nowości i to tutaj prezentowane są przełomowe rozwiązania dla branży stolarki. Edycja 2020 odbędzie się w dniach 18-21 marca.

W tej edycji targów Fensterbau Frontale oraz odbywających się równolegle targów Holz-Handwerk zaprezentuje się około 1300 wystawców z całego świata. W 17 halach wystawowych wypełnionych niemal do ostatniego metra, według szacunków Targów Norymberskich, powinno się pojawić około 111 tys. odwiedzających z kilkudziesięciu krajów.

Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji ma być szeroko rozumiana cyfryzacja. Zaplanowano szereg prelekcji, warsztatów i prezentacji produktowych w ramach forum zatytułowanego „Praktyczne rozwiązania cyfryzacji w rzemiośle”. Pokaz specjalny przygotowują również Targi Norymberskie we współpracy z instytutem ift Rosenheim. Przedstawione zostaną nowości produktowe oraz technologie cyfrowe za pomocą których można skrócić procesy produkcyjne i obniżyć koszty.

Ciekawie zapowiadają się również seminaria specjalistyczne dotyczące inteligentnie skonstruowanych okien inteligentnych jak i program informacyjno-prelekcyjny skierowany do architektów i projektantów. Dla tych grup zawodowych przewidziano specjalne oznaczenia stoisk, na których otrzymają specjalne materiały informacyjne i kompetentne odpowiedzi na specjalistyczne pytania dotyczące okien, drzwi i fasad. Architekci i projektanci muszą wypatrywać u wystawców czerwonego  logo „Architects` Area”.